Neden Vestis

NEDEN VESTIS® ALÜMİNYUM

Çatı, Cephe ve Yağmur Suyu İndirme Sistemleri

Projelerde materyal seçimi öznel bir durumdur. Çatı ve Cephe konusunda, farklı metaller farklı uygulamalar için uygun olabilir. Genel dizayn vizyonu, kişisel tercihler, proje konumu, birlikte kullanılacak malzemeler, uzun vade de bina bakımı gibi dikkate alınması gereken noktalar vardır. İtalyan Mazzonetto’nun Vestis® ürünü; mimar, yatırımcı ve uygulayıcılara eşi olmayan, alışılmışın dışında estetik ve fark yaratan çözümler sunar. Böylece dizaynda özgürlük alanını genişletir, kavramsal tasarımları yaparken gerçekleri de yansıtma fırsatı verir. Vestis, eşsiz renk efektlerini sunarken yüksek kalitede alüminyum alaşımı ile üst düzey özelliklere sahip bir malzemeyi de garanti eder.

Sahip olduğu üst düzey özellikleri ile Vestis’i tercih etme nedenleri?

Atmosferik etkenlere, düşük sıcaklıklara, yaşlanma, UV Işınları ve zorlu deniz şartlarına karşı dayanıklıdır. Tüm bu özellikler Vestis'i agresif iklim koşullarında dahi en uygun çözüm haline getirir.

Hafifliği binanın yapısına ağırlık vermez ve kullanım ömrü boyunca bakım gerektirmez.

Endüstriyel ortamlarda ya da çok fazla toza maruz kalınan durumlarda ürün üzerindeki birikintiler su ile temizlenebilir.

Temel malzeme kırılma, aşınma veya don nedeniyle ürünün mekanik işlevselliğini sınırlayacak değişiklikler göstermez. 

Kaplama pul pul olmaz, kabarcık oluşturmaz, yonga tutmaz, çatlamaz ve kırılmaz.

Vestis®, UV ışınlarının deformasyonuna ve korozyona karşı 40 yıl garantili bir üründür! 

Vestis® 180°’ye kadar bükülebilen oldukça esnek haddelenmiş bir üründür. Kolay işlenebilir, konik, konveks, konkav, ve diğer karmaşık tüm şekilleri alır.

Vestis® suya herhangi bir zararlı veya kirletici madde salmamaktadır ve bu nedenle çevre için herhangi bir tehlike taşımamaktadır. Aynı nedenden ötürü Vestis’ten akan su, genellikle bakırda olduğu gibi duvarları ya da zemini oksitle kirletmez.

Vestis®, hayvanlar ve bitkiler için zararsızdır ve su yollarını kirletme tehlikesi taşımaz.

Tamamen geri dönüştürülebilir, üretim sektöründe çok sayıda yerde yeniden dönüştürülüp kullanılabilir, ayrıca hurda olarak da yüksek bir piyasa değeri taşır.

Eşsiz ve doğal yüzey renkleri

Vestis® yüzey renkleri, doğal görünümü ile tamamen gerçeği yansıtır. 

Vestis’in gelişmiş yüzey performansı, esneklik ve sıra dışı UV dayanımı sunar. İçerisinde bulunan pigmentler boyanın rengini oluşturur. Renk vermenin dışında, malzemenin bazı fiziksel performans özellikleri konusunda da belirleyici olurlar. Korozyon konusunda esneklik gibi! Vestis’de kullanılan pigment 40 yıllık korozyon garantisi sağlar. İçindeki katkılar diğer boyalı malzemelerden farkını oluşturur. Bu tamamlayıcılar; UV dayanımı, yüzey parlaklığı ve çizikler, kimyasal ve tuza dayanımı oluştururlar.

Vestis - Çatı Kaplama ve Dış Cephe Kaplama malzemelerinin  yüzey renk seçenekleri