Cephe Kaplama

VESTIS® Alüminyum

 

Mimari de cephe çok önemli bir yere sahiptir. Vestis®, özel yüzey renkleri ile çok çeşitli ve etkileyici cephe sistemlerini estetik, prestij, uzun ömür, esnek, dayanıklı ve bakım gerektirmemesi gibi olağanüstü özelliklere sahip bir şekilde sunar.    

VESTIS® KENET SİSTEM 

Tek Kilit Kenet, cephe uygulamaları ve estetik açıdan özel görünüm istenen projelerde uygulanır. Geniş alanlı projelerde oluşacak dalgalanmalar aza indirgenir ve daha düz bir efekt sağlar. Kenetler, tek bükümlü olarak birbirine kenetlenir. Altyapıya sabitleme işlemi paslanmaz çelik sabit klips ve paslanmaz çelik hareketli klipsler ile yapılır. Min. eğim 60° - 90°, kenet yüksekliği 25 mm, kalınlık 0,7 mm / 0,8mm. Kenet uzunluğu maksimum 4 metre. Bobin eni 100 mm - 1.300 mm arası genişliklerde.

VESTIS® İÇTEN KİLİTLİ PANEL SİSTEM

Havalandırmalı cephe kaplama panelleridir. Kusursuz bir görünüm sağlanır. Uygulamada paneller askı tekniği ile taşıyıcıya sabitlenir. Böylece sıcaklık değişimlerine bağlı olarak meydana gelen uzunluk değişimleri bu teknik ile absorbe edilir. Kalınlık 1,0 mm. Net panel eni 200 mm – 300 mm. Panel uzunluğu 6 metreye kadar, derz aralığı 10 mm – 20 mm.

VESTIS® KASET SİSTEM

Belirgin çizgileri ile cephede mükemmel bir düzlük sağlar. Tasarımcıların isteği doğrultusunda kaset sistemin farkındalığı biçim alır. Panellerin 4 kenarının da içten kilitlenecek şekilde bükülerek birbirine yatay veya dikey geçirilmesi ile üretilen sistemdir. Geniş Kaset uygulamalarında daha gergin bir görünüm elde etmek için arka yüzeye plywood, OSB gibi materyaller konulabilir. Kalınlık 1,0 mm. Panel uzunluğu 4 metreye kadar.

VESTIS® PUL (ARDUVAZ) SİSTEM

Cephede tüm ihtiyaçları karşılayan sistemdir. Vestis® Pul (Arduvaz) Sistem, farklı ebat ve şekillerde uygulanabilen kare ve karo parçalardan oluşur. Kaplamanın tipine göre aşağıdan başlayarak, pul sistem plakalar yatay, düşey veya diyagonal olarak döşenir. Her bir parça gizli klips veya vidalar ile tespit edilir. Kalınlık 0,7 mm / 0,8 mm. Bobin eni 100 mm - 1.300 mm arası genişliklerde.

Tek Kilit Kenet Sistem Kaset Sistem İçten Kilitli Panel Sistem Pul (Arduvaz)Sistem

 

 

                            

CEPHE KAPLAMA PROJELERİNDEN ÖRNEKLER

Vestis® Projeleri Görüntülemek İçin Tıklayınız...

 

Vestis - Kubbe Kaplamaları