Dış Cephe Kaplama

MAVIS® RENKLİ ÇİNKO ÇELİK - CEPHE KAPLAMA SİSTEMLERİ

Çatı, Cephe ve Yağmur Suyu İndirme Sistemleri

 

Standart Rulo ve Levha Ölçüleri

Esnek oluşu sayesinde kolay şekil alabilen MAVIS® Renkli Çinko Çelik, uzman uygulayıcıların elinde en yaratıcı ve keyif veren sonuçları çıkarır.

Rulo eni: 500mm - 670mm - 1000mm

Kalınlık: 0,55mm

Rulo ağırlıkları: 100kg - 500kg - 1000kg

Levha ölçüsü: 1000mm x 2000mm - 1000mm x 3000mm

*Tüm ürünler polietilen folyo ile kaplıdır.

*Paslanmaz çelik sabit klips ve paslanmaz çelik hareketli klipsler sistemin ayrılmaz parçalarıdır.

 

Sistem Seçenekleri:

Mavis® renkli çinko çelik, güneş ışınlarının yaratıığı deformasyona karşı 20 yıl garantili olup, özel K2 kaplaması sayesinde, tüm atmosferik etkenlere ve çizilmelere karşı dayanıklı yüzeyler yaratmanıza yardımcı olur. Üstelik zengin RAL seçenekleri ile renkli cephe yüzeylerine sahip ya da doğal bakır efekti yaratan seçeneği sayesinde bakır görünümlü estetik yapılara imza atabilirsiniz.

 

 

TEK KENET SİSTEM

Düşey Çift Kenet Sistem uygulaması kökenli bu versiyonda kenetler 180° yerine 90° kapatılır. Geniş alanlı projelerde oluşacak dalgalanmalar aza indirgenir ve daha düz bir efekt sağlar. Tek Kenet Sistem genellikle cephe uygulamaları ve estetik açıdan özel görünüm istenen projelerde kullanılır.

 

 

KASET SİSTEMLER

Dört kenarı katlanmış ve farklı geometrik proporsiyonlarda üretilen sistemdir. Tasarımcının talimatları doğrultusunda kaset sistemin farkındalığı biçim alır. Ebatlara oranla esnekliği, birleşimlerin dizaynı ve sabitleme teknikleri gibi dikkate değer unsurlar içerir. Katlanmış kenarlar sayesinde cephenin düzlemselliği korunarak geniş levhalar da kullanılabilir. Belirgin çizgileri ile mükemmel bir düzlük sağlar. Geniş Kaset uygulamalarında daha gergin bir görünüm elde etmek için arka yüzeye plywood, OSB gibi materyaller konulabilir.

 

 

PANEL SİSTEMLER

Panel Sistem, maksimum 6000mm uzunlukta ve 500mm genişlikte hazır panller olarak cephe için üretilmektedir. Farklı özellikte bir çok panel çeşidi vardır: içten kilitli, yatay ve düşey düz kilitli paneller. Uygulamada paneller askı tekniği ile taşıyıcıya sabitlenir. Böylece sıcaklık değişimlerine bağlı olarak meydana gelen uzunluk değişimleri bu teknik ile absorbe edilir.

 

 

PUL SİSTEM

Pul Sistem, minimum %45 eğimli çatılar ve cephelerde kullanılan, farklı ebat ve şekillerde uygulanabilen parçalardan oluşur. Kaplamanın tipine göre aşağıdan başlayarak , pul sistem plakalar yatay, düşey veya diyagonal olarak döşenir. Her bir parça gizli klips veya vidalar ile tespit edilir.

 

Mavis Çelik Mimari Detay Kaplamaları