Çatı Kaplama

MAVIS® RENKLİ ÇİNKO ÇELİK - ÇATI KAPLAMA SİSTEMLERİ

Çatı, Cephe ve Yağmur Suyu İndirme Sistemleri

 

Standart Rulo ve Levha Ölçüleri

Yumuşaklığı ve esnek oluşu sayesinde kolay şekil alabilen MAVİS® Renkli Çinko Çelik, uzman uygulayıcıların elinde en yaratıcı ve keyif veren sonuçları çıkarır.

Rulo eni: 500mm - 670mm - 1000mm

Kalınlık: 0,55mm

Rulo ağırlıkları: 100kg - 500kg - 1000kg

Levha ölçüsü: 1000mm x 2000mm - 1000mm x 3000mm

*Tüm ürünler polietilen folyo ile kaplıdır.

*Paslanmaz çelik sabit klips ve paslanmaz çelik hareketli klipsler sistemin ayrılmaz parçalarıdır.

 

Sistem Seçenekleri:

Mavis® renkli çinko çelik aşağıda detaylandırılan çift kenet sistem, tek kenet sistem, kaset sistem, panel sistem ve pul sistem yöntemleriyle uygulanmakta olup, çeşitli renk alternatifleriye estetik yapılar yaratmanıza yardımcı olur.

 

 

ÇİFT KENET SİSTEM ÇATI KAPLAMA

Kenetli Sistem, önceden profillenen levhaların bükülmesi ve kapatılmasını ifade eder. Altyapıya sabitleme işlemi sabit ve hareketli klipsler ile yapılır. Çift Kenet Sistem, karmaşık yapıya sahip çatılarda en kullanışlı sistemdir. 25 mm kenet yüksekliğindeki levhalar manuel veya kenet robotları ile çift kenet şeklinde katlanır. Minimum Çatı eğimi 5% (3°) dir.

 

 

TEK KENET SİSTEM ÇATI KAPLAMA

Düşey Çift Kenet Sistem uygulaması kökenli bu versiyonda kenetler 180° yerine 90° kapatılır. Geniş alanlı projelerde oluşacak dalgalanmalar aza indirgenir ve daha düz bir efekt sağlar. Tek Kenet Sistem genellikle cephe uygulamaları ve estetik açıdan özel görünüm istenen projelerde kullanılır.

 

 

 

PUL SİSTEM ÇATI KAPLAMA

Pul Sistem, minimum %45 eğimli çatılar ve cephelerde kullanılan, farklı ebat ve şekillerde uygulanabilen parçalardan oluşur. Kaplamanın tipine göre aşağıdan başlayarak , pul sistem plakalar yatay, düşey veya diyagonal olarak döşenir. Her bir parça gizli klips veya vidalar ile tespit edilir.

 

Mavis Çelik Dış Cephe Kaplama alternatifleri