Teknik Özellikler

ROOFINOX PASLANMAZ ÇELİK TEKNİK ÖZELLİKLER

Roofinox paslanmaz çelik lehimlenebilir mi?

Birleşecek yüzeylerin gres, kir veya diğer yabancı maddelerden arındırılmış olması kaydıyla Roofinox® paslanmaz çelik, uygun aletlerle kolaylıkla lehimlenebilir. Yüzeydeki tüm yabancı maddeler lehimlemeyi zorlaştırır ve çalışma başlamadan önce çıkarılması gerekir.

Yumuşak lehimlemede 450°C'nin altında kalan bir ısı ile gerçekleştirilen sürekli fakat sökülebilen metal paçaları bağlantısı meydana getirilmektedir. Bu dolaylı yumuşak lehimleme metodu öncelikli olarak çatı işlerinde ve bina dış cephesi kaplamasından su boşaltmada kullanılmaktadır.

Roofinox değerli çelik özellikli üst yüzeyi sayesinde hatasız bir şekilde lehim yapılmaya uygundur. Değerlik çelik eskiden çok zor lehimlenebilir olarak adlandırılmaktaydı. Bu kanaat daha çok yanlış üst yüzey, ergime maddesi ve lehim kullanılmasından dolayı ortaya çıkmıştı. Fakat uzun senelere dayanan tecrübeler ve bilimsel araştırmalar Roofinox'un özellikli üst yüzeyi sayesinde problemsiz ve neticesi güvenli bir şekilde lehimlenebildiğini göstermektedir.

Hangi üründen maksimum verim alabilirim? Paslanmaz çelik çatı detayı...

Bu sorunun cevabı farklı faktörlere göre değişkenlik gösterir. Maksimum verim için, binanın yeri, Roofinox'un uygulanma yöntemi, iklim koşulları, kırsal ya da kentsel alanlar ve buna bağlı hava kirliliği gibi etmenler göz önünde alınarak ürün seçimi yapılmalıdır.

Unutmayın, her koşula uygun bir paslanmaz çelik alternatifimiz mevcut! Aklınıza takılan sorularla ilgili Roofinox Türkiye tek yetkili distribütörü Karaca Çatı ve Cephe Sistemleri ile iletişime geçebilir, info@karace.com.tr adresinden ya da 0 212 320 20 35 no'lu telefondan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Roofinox korozyona karşı dayanıklı mıdır?

Roofinox etken maddesi paslanmaz çeliktir. Dolayısıyla korozyona karşı en dayanıklı metaldir. Bununla birlikte korozyon direncinin derecesi alaşıma göre değişkenlik gösterir.

Söz gelimi alüminyum alaşımı 304 ve Roofinox kalay kaplama, normalde düşük rakımlı ve deniz maruziyeti düşük olan bölgeler için uygundur.

Hangi ürünün hangi iklim koşulları için uygun olacağına dair bizimle iletişime geçebilir, tüm ürünler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Maksimum verimlilik için nasıl bir uygulama önerilir?

Roofinox® ve Roofinox® kalay kaplamaları, belirli önlemler alınmaksızın düşük sıcaklıklarda kurulabilir ve işlenebilir. Sıfırın altındaki sıcaklık bile çatlamaya neden olmaz. Roofinox® ve Roofinox® kalay kaplamalı ürünlerin uygulanmasında ön ısıtma gerekli değildir. Ürünler geleneksel aletlerle ve makinelerle işlenmekle beraber Schelebach marka ürünler kullanıldığında maksimum verim alınır.

Aletlerin ve makinelerin pas, çelik ve diğer metal parçacıklardan temizlenmesi önem arz eder. Çalışma masaları da tıpkı diğer ekipmanlar gibi kullanılmadan önce temizlenmelidir.

Paslanmaya neden olan talaşları, yabancı pas parçacıklarını bırakmayacakları ve işlenmeyi kolaylaştırdıkları için paslanmaz Rau ve Freund marka çelik aletler önerilir.

Roofinox paslanmaz çelik yüzeyler nasıl temizlenir?

Roofinox paslanmaz çelik ürünlerinin temizlemesi kolaydır. Kirliliğin derecesine bağlı olarak farklı temizleme seçenekleri mevcuttur.

Yağmur suyunun doğal temizleme etkisi genellikle yeterli olmaktadır.

Basınçlı yıkayıcılar ile tatlı su uygulanırken panellerin ve derzlerin suyla nüfuz etmesini önlemek için mesafe bırakılması önerilir. Temizleme materyelleri ve diğer temizlik önerileri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Roofinox Paslanmaz Çelik Çatı ve Cephe Yüzey Alternatifleri