Çatı Kaplama

MAVIS ÇELİK ÇATI KAPLAMA

Mavis çelik çatı kaplama malzemeleri aşağıda detaylandırılan çift kenet sistem, teke kenet sistem, kaset sistem, panel sistem ve pul sistem yöntemleriyle uygulanmakta olup, çeşitli renk alternatifleriye estetik yapılar yaratmanıza yardımcı olur.

ÇİFT KENET SİSTEM ÇATI KAPLAMA

Kenetli Sistem, önceden profillenen levhaların bükülmesi ve kapatılmasını ifade eder. Altyapıya sabitleme işlemi sabit ve hareketli klipsler ile yapılır. Çift Kenet Sistem, karmaşık yapıya sahip çatılarda en kullanışlı sistemdir. 25 mm kenet yüksekliğindeki levhalar manuel veya kenet robotları ile çift kenet şeklinde katlanır. Minimum Çatı eğimi 5% (3°) dir.

 

 

TEK KENET SİSTEM ÇATI KAPLAMA

Düşey Çift Kenet Sistem uygulaması kökenli bu versiyonda kenetler 180° yerine 90° kapatılır. Geniş alanlı projelerde oluşacak dalgalanmalar aza indirgenir ve daha düz bir efekt sağlar. Tek Kenet Sistem genellikle cephe uygulamaları ve estetik açıdan özel görünüm istenen projelerde kullanılır.

 

 

 

PUL SİSTEM ÇATI KAPLAMA

Pul Sistem, minimum %45 eğimli çatılar ve cephelerde kullanılan, farklı ebat ve şekillerde uygulanabilen parçalardan oluşur. Kaplamanın tipine göre aşağıdan başlayarak , pul sistem plakalar yatay, düşey veya diyagonal olarak döşenir. Her bir parça gizli klips veya vidalar ile tespit edilir.

 

Mavis Çelik Dış Cephe Kaplama alternatifleri